10 nejpoužívanějších holčičích jmen. Líbí se vám také? 

10 nejpoužívanějších holčičích jmen

V posledních letech se trendy v dětských jménech mění a vyvíjí. Některá jména zůstávají populární déle, zatímco jiná rychle stoupají na žebříčku oblíbenosti. Zde je přehled 10 nejpoužívanějších holčičích jmen v roce 2023 a 2024 spolu s významem každého jména, který může rodičům pomoci při výběru toho pravého pro jejich malou princeznu.

Obsah článku

1. Emma

Emma je jméno germánského původu a znamená „univerzální“ nebo „celá“. Dlouhodobě se drží na předních příčkách popularity díky své jednoduchosti a elegance.

2. Olivia

Olivia, možná odvozená od olivy, symbolu míru, má latinský původ. Jméno se těší velké oblibě v mnoha zemích po celém světě.

3. Ava

Ava je krátké, ale silné jméno s možným původem v hebrejštině, kde může znamenat „život“, nebo v latině jako varianta jména Eva.

4. Sophia

Sophia je jméno řeckého původu a znamená „moudrost“. Toto jméno je oblíbené pro svůj klasický zvuk a kulturní význam.

5. Isabella

Isabella, varianta jména Elisabeth, má hebrejský původ a znamená „Bůh je můj přísaha“. Jméno má královský původ a je populární v mnoha kulturách.

6. Mia

Mia může být zkrácená forma jména Maria, které má hebrejské kořeny a znamená „milovaná“, „moře hořkosti“ nebo „vznešená“.

7. Amelia

Amelia je jméno s německými kořeny, které znamená „pracovitost“ a „plodnost“. Je známé svou historickou spojitostí s odvážnými ženami, jako byla letkyně Amelia Earhart.

8. Luna

Luna, což v latině znamená „měsíc“, je jméno oblíbené mezi rodiči, kteří hledají něco jedinečného a spojeného s přírodními prvky.

9. Harper

Harper je původně anglické příjmení, které znamená „hráč na harfu“. Jako křestní jméno získalo na popularitě v posledních letech, zejména mezi celebritami.

10. Ella

Ella, možná zkrácenina několika delších jmen jako Eleanor nebo Isabella, má široký význam, který může zahrnovat „světlo“ nebo „krásná víla“.

Tato jména nejenže odrážejí kulturní a jazykové preference, ale také nabízejí bohatou škálu významů, které mohou inspirovat k jejich volbě. Jméno pro dítě často nese hluboký osobní význam a odráží naděje a přání rodičů pro své dítě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *