10 nejpoužívanějších chlapeckých jmen. Jaké si vyberete vy?

10 nejpoužívanějších chlapeckých jmen

V roce 2023 a 2024 se setkáváme s fascinujícím mixem tradičních a moderních klučičích jmen, která dominují seznamům nejpopulárnějších jmen nově narozených chlapců. Každé jméno nese svůj jedinečný příběh a význam, což rodičům umožňuje vybrat jméno, které nejen zazní dobře, ale také má pro ně zvláštní význam. Zde je přehled 10 nejčastěji vybíraných klučičích jmen v letech 2023-2024 spolu s jejich významem.

Obsah článku

1. Liam

Liam je zkrácená forma irského jména Uilliam, což je obdoba anglického William a znamená „ochranný přilba“. Liam se stal velmi oblíbeným jménem díky svému hrdinskému zvuku a irskému původu.

2. Noah

Noah, které má hebrejské kořeny, znamená „odpočinek“ nebo „utěšení“. Toto jméno je populární po celém světě a je známé díky biblické postavě Noe.

3. Oliver

Oliver možná pochází z latinského slova ‚olivarius‘ což znamená „olivový strom“. Jméno je oblíbené pro svou poetickou přírodní konotaci a britský šarm.

4. Elijah

Elijah je hebrejské jméno znamenající „můj Bůh je Jahve“. Toto jméno je často vybíráno pro jeho duchovní význam a silné biblické spojení.

5. Lucas

Lucas, varianta jména Lukáš, pochází z latiny a znamená „světlo“ nebo „ten, který pochází z Lucanie“. Jméno je oblíbené v mnoha zemích díky své mezinárodní všestrannosti.

6. Mason

Mason, původně anglické příjmení, znamená „zedník“. Jméno se stalo populárním díky jeho robustnímu a tradičnímu zvuku.

7. Logan

Logan je skotské jméno s významem „malá louka“. Jméno je oblíbené pro svou přírodní a svěží asociaci.

8. James

James je klasické jméno, které má hebrejský původ, kde se odvozuje od jména Jakub a znamená „podvodník“ nebo „ten, kdo následuje“. Toto jméno má dlouhou historii používání v mnoha královských rodinách.

9. Ethan

Ethan, které má hebrejské kořeny, znamená „pevný“, „stálý“ nebo „odolný“. Jméno je známé pro svůj silný zvuk a význam.

10. Alexander

Alexander je jméno řeckého původu a znamená „ochránce lidí“. Jméno má bohatou historii, která zahrnuje mnoho významných historických postav, včetně Alexandra Velikého.

Tyto jména jsou oblíbená nejen kvůli svému zvuku nebo kulturnímu původu, ale i díky významu, který může mít hluboký osobní dopad na rozhodování rodičů. Vybrat jméno pro své dítě je jedním z prvních a nejdůležitějších rozhodnutí, které rodiče udělají, a tato jména poskytují širokou škálu možností, jak začít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *